Jak przygotować się do sesji tatuażu?
Wyśpij się i zjedz śniadanie! Zabierz ze sobą słodką przekąskę czy coś słodkiego do picia (na miejscu zaoferujemy Ci wodę lub herbatę). W przypadku sesji całodziennej pomyśl o obiedzie! Pamiętaj, w trakcie sesji tatuażu możemy zrobić przerwę na posiłek.
Ubierz się wygodnie lub zabierz ubrania na zmianę, tak byś mógł komfortowo odsłonić dane partie ciała do wykonania tatuażu. Unikaj jasnych kolorów ubrań.
Ważne! Nie przychodź na sesję pod wpływem alkoholu lub innych środków, które mogą negatywnie wpłynąć na proces tatuowania [kawa i energole też odpadają ;)]. Miło gdybyś conajmniej jeden dzień przed sesją nie imprezował.
Inne przydatne informacje: na dzień lub dwa przed sesją można zrobić peeling, który usunie martwy naskórek oraz nawilżać miejsce, w którym będziemy robić tatuaż.
Jak dbać o nowy tatuaż?
Przede wszystkim pamiętaj, aby stosować się do zaleceń tatuażysty. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz się z nami skontaktować.
1. Ściągnij SecondSkina — SecondSkin to specjalistyczna folia lecznicza, którą pozostawiamy na skórze na czas zalecony przez tatuażystę [zazwyczaj od 3 do 5 dni]. Przy ściąganiu pamiętaj, żeby lekko naciągać folię, wtedy będzie mniej bolało, ewentualnie spróbuj usunąć folię pod letnią bieżącą wodą.
2. Umyj ręce — Przez pierwsze 3-4 tygodnie zawsze dokładnie myj ręce przed każdym dotknięciem tatuażu.
3. Przemyj tatuaż — przemywaj tatuaż chłodną wodą z dodatkiem mydła w płynie 3-4 razy dziennie lub mydła w piance. Jeśli masz wrażliwą skórę, dobrze sprawdzi się mydło hipoalergiczne.
4. Osusz tatuaż — delikatnie osusz skórę, najlepiej ręcznikiem papierowym, starając się jak najmniej podrażniać ranę.
5. Nawilż tatuaż — zawsze po przemyciu i osuszeniu pamiętaj o nawilżeniu skóry. W tym celu użyj specjalistycznego kremu do tatuażu lub kremu Bepanthen i nałóż cienką warstwę. Ważne: tatuaż należy utrzymywać w stanie dobrego nawilżenia, więc smaruj często [cienkie warstwy], byle czystymi rękami! ;)
6. Obserwuj! — uważnie przyglądaj się skórze, szukaj niepokojących zmian, a przede wszystkim nie dotykaj miejsca tatuażu. Pamiętaj, że tatuaż goi się najlepiej, gdy skóra oddycha. Nigdy, przenigdy nie zrywaj naskórka i nie drap tatuażu oraz unikaj bezpośredniego słońca na etapie gojenia.
Pozostałe informacje: Nie spożywaj alkoholu pierwsze dni po zabiegu. Powstrzymaj się od ćwiczeń przez około 2 tygodnie [wydzielanie potu nie wpływa korzystnie na tatuaż]. Absolutnie nie bierz gorących kąpieli i zrezygnuj z publicznych basenów oraz sauny na okres od 2 do 4 tygodni. W ciągu miesiąca od zabiegu nie korzystaj z solarium.
Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu oraz chcesz się cieszyć tatuażem jak najdłużej, to pamiętaj aby w okresie letnim stosować krem z filtrem SPF 50+.
Czy każdy może mieć tatuaż?
Przed przystąpieniem do zabiegu sprawdź czy nie masz przeciwskazań medycznych lub kosmetycznych, które obejmują:
Choroby krwi i zaburzenia krzepliwości, w tym przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość; choroby onkologiczne i ostre stany zapalne; zaburzenia psychiczne i epilepsja; choroby związane ze znacznym spadkiem odporności; ciężkie choroby wirusowe (zapalenie wątroby, HIV/AIDS); obecność chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 1 (insulinozależna) lub ciężka cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia, nadciśnienie; przyjmowanie niektórych leków, które mogą utrudniać gojenie; obecność reakcji alergicznej na barwniki lub inne materiały użyte w zabiegu; obecność chorób skóry, takich jak egzema lub łuszczyca; indywidualna skłonność do powstawania blizn keloidowych; ciąża lub karmienie piersią.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem zanim zrobisz tatuaż.
Czy tatuowanie boli?
Odczucia w trakcie tatuowania są bardzo indywidualne i zależne od różnych czynników. Proces robienia tatuażu może być bardziej bolesny dla niektórych osób, jeśli mają niską tolerancję na ból lub jeśli tatuaż znajduje się na wrażliwych obszarach ciała, takich jak żebra, palce lub szyja. U kobiet czynnikiem wpływającym na większy dyskomfort może być miesiączka, dlatego w takim wypadku zaleca się przełożenie umówionej wizyty.